Zachovejte si pozitivní mysl i během nachlazení

Podzim je obdobím sychravého chladného počasí, během kterého na nás může snadno něco vlézt. V takovém případě je lepší dopřát si pár dnů volno, vyležet se a kurýrovat. Asi sami moc dobře víte, jak může být marodění otravné a ovlivnit negativně naši psychiku. Proto vám přináším tipy, jak si zachovat pozitivní mysl i v případě, že onemocníte a musíte zůstat v posteli.

Vybírejte a objednávejte vánoční dárky. Projeďte si oblíbené i doporučené e-shopy a nalaďte se na předvánoční atmosféru. Budete mít nakoupeno v předstihu a předejdete hektickému shánění na poslední chvíli.


Zavolejte přátelům a rodině. Obklopte se příjemnou náladou skrze energii vašich nejbližších. Je možné, že v koloběhu všech povinností na pravidelné telefonáty nemáte čas. Vynahraďte si to vzájemně nyní.


Čtěte knížky. Leží vám na stolku či v knihovně stoh nepřečtených knížek? Není lepší čas (snad ještě období dovolených) na dohánění těchto příjemných restů než nyní. Začtěte se a odreagujte se tak od nepříjemných myšlenek na stonání.


Naplňte své fotoalbum. Také máte v počítači a mobilu spoustu nepřebraných fotografií, které by stály za to oprášit a nechat vyvolat, abyste si je ve volných chvílích s přáteli a rodinou mohli prohlížet? Objednejte si fotoalbum s krásným designem a zaplňte ho fotografiemi zachycujícími nezapomenutelné okamžiky vašeho života.

Poslouchejte hudbu, sledujte filmy nebo seriály. Také během nemoci často nemáte chuť vůbec na žádnou aktivitu, ale spát se vám zrovna nechce? Pusťte si oblíbenou hudbu nebo seriál či film. Můžete také zhlédnout novinky na Netflixu. Třeba se vám při této nenáročné aktivitě podaří i usnout a dobít tak ztracenou energii.


Hledejte pozitivní inspiraci na internetu. Přečtěte si zajímavý příspěvek na blogu nebo si poslechněte inspirativní podcast na téma, které vás zajímá. Dozvíte se něco nového, co vás třeba posune dále.


Zastavte se. Při běžném pracovním a rodinném nasazení nám často nezbývá dostatek času pro sebe. Ve chvíli, kdy jste nemocní, si tento čas dopřejte a zamyslete se nad tím, co vám ve vašem životě dělá největší radost a naplňuje vás. Klidně si i sepište, za co jste nejvíce vděční. Vyvolá to ve vás radost a pozitivní emoce.


Méně je někdy více. Neplánujte a nenakládejte si na sebe příliš mnoho cílů. Vyhnete se tak hektickému způsobu života, který si pak budete stíhat lépe vychutnávat. Plánujte proto s mírou.


Naplánujte si aktivity a momenty, na které se nyní můžete těšit. Těšení ve vás vyvolá příjemné pocity a vaše mysl bude pozitivní.

27 views

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram