Z amerického korporátu v Praze ujíždím 140 kilometrů za prací servírky

Jak se stalo, že se dvě pražské holky, jedna se dvěma vysokoškolskými tituly a druhá těsně před zahájením studia IT, ocitly pracovně v hotelu v Harrachově jako servírky, barmanky a recepční?


Začalo to dámským víkendem v Lesních Lázních, kde jsem si náhodou všimla, že v hotelu hledají brigádníky na letní výpomoc. Cestou autobusem zpět do Prahy mi tato nabídka začala vrtat hlavou a doma jsem pak dumala nad tím, že vzhledem k tomu, že nemám v Praze žádný závazek, mohu se na léto rozjet kamkoliv se mi zachce.


Jelikož mám ráda přírodu a až zas tak ne léto v rozpáleném velkoměstě, rozhodla jsem se začít ihned jednat. Volala jsem do Lesních Lázní, že mám zájem o letní brigádu a čekala jsem. Nikdo se ale neozýval zpět.


Nastoupila na scénu moje kamarádka. Můj nápad se jí zalíbil, a tak se rozhodla, že mi pomůže s hledáním sezonní práce mimo Prahu a pojedeme někam spolu. Začala pátrací akce.


Rozhodly jsme se cíleně kontaktovat jednotlivé hotely, zda nehledají pomocníky na léto. Rozdělily jsme si úkoly. Kamarádka obesílala české hotely, já rakouské. Toužila jsem odjet do Alp a užívat si krásné hory, jezera a čerstvý vzduch.


Napsaly jsme dohromady do pár desítek hotelů, bohužel se téměř nikdo neozval zpět, nepřistála nám žádná pracovní nabídka. My jsme se ovšem nevzdávaly a spřádaly další plány.


Napadlo nás zavolat do Student Agency, protože také nabízejí různé pracovní pobyty v zahraničí. Nabízeli nám farmu na Islandu, nevěděli však, zda tam jsou ještě aktuálně volná místa. Měli se ozvat znovu, ovšem nikdo nenapsal, ani nezavolal.


Naše nadšení a zapálenost nás přesto neopouštěly a nezdary neodradily od dalšího hledání. Kamarádka na internetu narazila na pracovní inzerát hledající recepční ve wellness hotelu ve Frymburku u Lipna. Už to vypadalo, že se zadaří a brzy odjedeme. Nepovolili nám ale vzít s sebou Lilinku, takže to nakonec krachlo.

Prohledávaly jsme další inzeráty a volaly a psaly. Do hotelů ve Špindlu, Peci pod Sněžkou a do Harrachova. Asi do dvou hodin od odmítacího telefonátu z Frymburku jsme měly práci! A tak nyní již třetím týdnem pracujeme ve wellness hotelu Pytloun v Harrachově.


A jaké to tu je a co děláme? Především obsluhujeme hosty v hotelové restauraci při snídaních a večeřích, čeká nás rovněž práce na recepci a baru. Práce je intenzivní a náročná, ale o to více si vážíme volných chvilek u kávičky, drinku, drbeme vše možné a dopřáváme si relax ve wellnessu nebo při procházkách s Lili.

152 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram