Umění žít pomalu - realita, nebo vzdálená představa?

Ve chvíli, kdy jsem se rozhodla psát o umění zpomalit, jsem se sama sebe zeptala, zda pomalý způsob života vůbec znám a umím. Jak možná někteří z vás tuší, odpověď byla velmi váhavá, až odmítavá. Pomalý život? Co to je? Jak takový život vypadá? Je to vůbec reálné? Popíšu vám, jak si takový ideální pomalý den představuji.


Jeden pomalu strávený den si představuji jako velmi krásný a příjemný rituál od začátku až do konce. Vstanu dopoledne kolem deváté. Nasnídám se opravdu v klidu, bez spěchu a za poslechu rádia nebo podcastu. Po snídani mě čeká procházka s pejskem v přírodě, která pročistí hlavu i duši. Následuje domácí cvičení – buď se protáhnu jógou nebo si zaposiluju.


Po cvičení se vrhnu do práce. Napíšu článek na blog, zveřejním příspěvek na sociálních sítích, upravím část připravované knížky. Jedná se o pracovní aktivity, které mě velmi baví: kreativita a komunikace. Přichází na řadu pauza od práce a na oběd. Po něm si na chvíli odpočinu s knížkou v ruce a šálkem cappuccina a nasaju tak novou inspiraci.


Odpoledne si opět dopřeju procházku s pejskem a po ní se věnuju vzdělávání v podobě online kurzu, lekce italštiny nebo výuky němčiny. Opět jsou to činnosti, které ve mně vyvolávají zvědavost, radost a inspiraci. Navečer zajdu na lekci bachaty, po které ještě zůstávám na tanečním sále s trenérem a tančíme nejrůznější kreace a choreografie. Užívám si tanec plnými doušky.


Nastává čas večeře, večerní procházky s pejskem a jóga na dobrý spánek, která zklidní tělo i mysl a příjemně zakončí celý den. V posteli před usnutím si ještě přečtu několik stránek knížky a následně usínám.


Byla toto názorná ukázka umění, jak žít pomalu? Lákal by vás takto strávený den? Nebo si pomalé žití představujete zcela jinak? Zajímá mě váš názor a návrh pomalu stráveného dne. Jaká je moje reflexe mnou navrženého ideálního dne? Domnívám se, že se jedná o poměrně nabitý den, nikoliv pomalý. Je to ale den, který se mnou ladí po všech stránkách. Zahrnuje velkou dávku inspirace, kreativní práce i mé vášně – tance.


A to je podle mne vůbec nejdůležitější – zda svůj ideální den strávíte naplněně a radostně, či pouze otravnými a nepříjemnými činnostmi. Je jasné, že každý den nemůže proběhnout jako z našich nejpohádkovějších představ, ale je dobré čas od času se věnovat svým snům, cílům a přáním. V jakém tempu takový den prožijete, to už nechám čistě na vás.

60 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram