Proč stojí za to oslavovat každodenní malé radosti

Budu šťastná, až dostuduju. Až získám práci snů. Až se vdám. Co mají tyto věty společného? Správně, je to ono slovíčko AŽ. Řada z nás často čeká v životě na nějaké AŽ. Přitom každodenní situace přinášejí kouzelné a nevšední malé radosti! Potíž spočívá v tom, že je mnohdy a snadno přehlížíme a nevěnujeme jim příliš velkou pozornost.


I já jsem teď měsíc čekala na to, AŽ se v mém životě stane něco významného, o čem bych mohla napsat další článek na můj blog. Byl to také jeden z důvodů, proč blog tak dlouho spal. Ale pak jsem si uvědomila, že není nadále na co čekat. Že ten správný život žiju už nyní a že je stále co hezkého zaznamenávat. A pak vznikla myšlenka na tento článek! Po zhruba půl roce aktivního blogování jsem se sice trochu zasekla, ale naštěstí snad teď naberu druhý dech a novou múzu.


Co radostného nás tedy může každý den potkat? Mohou to být například příjemná setkání s milými lidmi okolo nás, spontánní posezení v oblíbené kavárně nad šálkem dobré kávy nebo čaje, návštěva nově objeveného obchůdku s roztomilými drobnými dárky, kterými obšťastníme sebe nebo blízké, nebo jakákoliv náhodná seznámení v parku při venčení pejska, která nám vykouzlí úsměv na tváři.


Jak tedy můžeme změnit náš postoj k maličkostem a užívat si tyto milé dárečky? Jedním ze způsobů je zapisovat si je. Napsat si každý den, co nás potěšilo. Ne každý z nás má ale na něco takového chuť nebo vytrvalost. Přiznám se, že ani já u něčeho takového nevydržím třeba několik měsíců v kuse. A to jsem milovník notýsků a zapisování do nich.


Nebo si ty drobné radosti můžete vyfotit, pokud to jsou hmotné věci, které se dají zvěčnit, a tak si je rovněž zachytit napořád. Třeba si jen tak sami zajděte do vaší oblíbené kavárny a vyfoťte si kávu a lahodný zákusek. Nebo vyfoťte při procházce v parku krásnou kytku. Při zpětném prohlížení vašich fotek si tak připomenete, co všechno vám udělalo radost.


Je možné, že se vám ani do jednoho z uvedených tipů nechce. Potom stačí, když třeba jednou týdně zavoláte kamarádce nebo se s ní sejdete a povyprávíte si vzájemně o vašich příjemných zážitcích uplynulých dní.


Zbývá nám ještě zodpovědět otázku, proč je důležité takto přemýšlet a všímat si pěkných věcí okolo nás. Především tak pěstujeme a posilujeme naše pozitivní myšlení a nahlížení na život. Je jasné, že nás nepotkávají pouze příjemné události, že život nabízí i své stinné stránky. Pokud si ale v každém dni najdeme něco pozitivního, staneme se v dlouhodobém horizontu více všímaví a vděční.

73 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram