Pěstujte vztah sami k sobě, posílí se vaše sebehodnota

Štěstí a lásku si nemůžeme koupit. Můžeme si je ale sami vtáhnout do svého života. Ptáte se jak? Mějte rádi sami sebe. Pozvěte do svého života sebelásku, která se dá naučit.

Ještě před pár lety bych si neuměla vůbec představit, jak trávím dny a volný čas sama se sebou a hlavně si takové chvíle zároveň užívala. Neuměla jsem žít a fungovat sama za sebe a příliš se upínala na druhé lidi. To s sebou přineslo řadu bolestných pádů a zklamání. Dnes už je tomu ale jinak. V současnosti dokonce chci trávit dostatek času sama pro sebe. Chci se naučit lépe plánovat čas, aby mi zbýval dostatek prostoru pro sebe, pěstování sebelásky, sebehodnoty, vnímání sebe sama, svých potřeb, snů a cílů.


Samozřejmě to neznamená, že budu mít neustále vypnutý mobil a nebudu se s nikým vídat. Ale chci najít ten správný balanc mezi časem stráveným ve společnosti a o samotě. Miluju chvíle, kdy si mohu dopřát hýčkání sebe sama v podobě čtení oblíbené knížky, poslechu inspirativního podcastu nebo zhlédnutí vlogu od mých oblíbených blogerek, nebo vůbec zpomalení či zastavení se nad svými pocity a myšlenkami.


Jak se dá ale naučit mít sám sebe rád? Troufám si říct, že se jedná o proces, který se neděje naráz, nýbrž postupně s přibýváním věku a zkušeností. Nahlížejte na sebelásku a čas o samotě jako na něco, co vás regeneruje a dodává vám energii. Potřebujeme mít totiž rovnováhu mezi dáváním a přijímáním energie. Pokud máte dlouhodobý přebytek jednoho či druhého, je to špatně.


Proto si vezměte diář nebo mobilní kalendář a zkuste naplánovat jeden den v týdnu, kdy se budete věnovat čistě sobě a svým oblíbeným činnostem. Neplánujte si do tohoto dne žádný sraz a dopřejte si vanu, sport, procházku se psem, zkrátka cokoliv, co vám dobije baterky. Uvidíte, že vám to pomůže a budete se cítit zrelaxovaně a budete mít více energie.


Zpočátku vám třeba nepůjde mít takový den rádi a budete přemýšlet, jak byste nejlépe zahnali nastalou nudu a zda nemá tenhle nebo jiný kamarád čas na kafe. Postupem času se vám ale ze zdánlivě nudného dne stane oblíbený rituál, na který se budete nesmírně těšit. Zároveň si postupně vypěstujete větší sebevědomí a sebehodnotu, protože už nebudete emočně závislí na vašem okolí.

47 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram