Osobní zpověď třicítky toužící po štěstí

Dnes se vám chci svěřit s několika skutečnostmi. Nebudu výjimečně ryze pozitivní – mohlo by se totiž zdát, že je můj blog příliš sluníčkový. Snažím se vždy myslet pozitivně, leč pokaždé to není možné. Proto budu tentokrát více realistická.


Poslední dobou mám pokleslou náladu. Což je naprosto normální – všichni ji občas máme. Neděje se nic závažného, jen se snažím v životě posunout dále a zatím se mi to příliš nedaří. Ať už v rovině profesní, nebo také osobní.


Někteří z vás ví, že jsem již nějakou dobu doma a pozvolna si hledám nové zaměstnání. Nadšení z pohovorů střídá zklamání z odmítnutí. Rozhodla jsem se tedy pro zcela jinou cestu. A tou je hledání sezonní práce v ČR nebo zahraničí. Důvodem je touha strávit krásné léto někde v přírodě, ať už v lesích, horách či u moře. Spolu s kamarádkou obepisujeme hotely, zda neshánějí výpomoc přes léto. Držte nám palce, ať se někdo ozve zpět s pracovní nabídkou. Samozřejmostí je, že s sebou chci vzít i Lili – mou dvouletou jorkšírku. Bez ní totiž nedám téměř ani ránu – jsme na sebe dost navázané. V hledáčku máme s kamarádkou hotely v Čechách, Rakousku a farmaření na Islandu. Doufejme, že se objeví šance někde něco získat.Druhé přiznání se týká mého osobního života. Už pěknou řádku let vyjma několik krátkých vztahových epizod žiju jako single. Což není zrovna životní styl, po jakém toužím. Jsem romanticky založená, čtu romány s happy endy, sním o pohádkové svatbě a především stabilním, dlouhodobém a pevném vztahu. Ten však stále ne a ne přijít. A to jsem již dvakrát chytla na svatbě přátel kytku nevěsty. Tradice zjevně ne vždy fungují. Označuju se v legraci za profesionální chytačku svatebních kytic.


Narozená na svatého Valentýna, dítě lásky přezdívalo se jí. Tak začíná moje připravovaná kniha, která je jak jinak než o partnerských pádech a přešlapech. I přesto že mám narozeniny v tak krásný a romantický den, pravá láska mě zatím míjí. „Jsi příliš láskyplná a působíš tak trochu dokonale. To může některé muže vyděsit,“ konstatuje moje kamarádka. Doporučuje mi knihu s všeříkajícím názvem Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč. Až si knihu přečtu, řeknu vám, co jsem v ní zjistila a naučila se nového.


Vím, že nejsem zdaleka jediná single třicítka. Také jsem si vědoma, že mám okolo sebe úžasnou psí parťačku, která mě věrně miluje, a skvělé přátele, díky nimž je můj život veselý a nevšední. Přesto chci před mým pražským životem na chvilku utéct do přírody, vyčistit si hlavu a plíce a nasát inspiraci pro můj život a taky pro blog.

241 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram