Můj Erasmus v Německu: nekonečný ráj pro inspiraci


Je to přesně pět let, co jsem odjela na Erasmus do německého města Mainz (česky Mohuč). Místa, do kterého jsem se okamžitě zamilovala pro jeho klid, studentského ducha i romantická zákoutí u řeky či ve starém městě.


Je to menší město, které je přívětivé a útulné. „Utekla“ jsem tam, abych se nadechla po 25 letech v hektické, uspěchané a přeplněné Praze. Alespoň tak jsem Prahu tehdy vnímala. Chtěla jsem zkrátka nastartovat pozitivní změnu ve svém životě. A musím přiznat, že realita daleko předčila má očekávání. Především ve smyslu získávání životní inspirace a zkušeností. Stačí jen mít otevřené oči i duši. A to já jsem rozhodně měla. Nasávala jsem zahraniční atmosféru plnými doušky a dychtila jsem po nových zážitcích, lidech, životních příbězích.


Jelikož jsem byla hodně akční již od počátku, vyrobila jsem si několik letáčků, které jsem rozvěsila na nástěnky. Díky prvnímu z nich jsem chtěla najít nové přátele. Hlásal, že jsem novinářka, která má ráda lidské příběhy. Pár lidiček se skutečně ozvalo. Například Azad z Iránu, který ve své zemi pracoval jako novinář, psal proti režimu a byl tak několikrát kvůli svým článkům ve vězení.


Druhým inzerátem jsem nabízela doučování němčiny cizincům a třetí reklama cílila na majitele pejsků, které jsem chtěla venčit. Do toho jsem ještě plánovala navštěvovat přednášky psychologie, zkrátka nápadů jsem měla požehnaně!Poznávala jsem skvělé lidi. Maročana Fouada a jeho turecké kamarády, dále Inda, slečnu z Indonésie, na kurzu argentinského tanga Němce Jacka a další. Nejdůležitější z nich byl pro mne Fouad. Seznámila jsem se s ním na jedné erasmácké party a ihned jsme si padli do oka. Brzy mne pozval na schůzku, ze které jsem rychle utekla! Ne proto, že by mi chtěl něco udělat, nýbrž na mne padla příšerná únava z předešlého dne, který jsem strávila na směně v pekařství, kde jsem byla asi od pěti ráno! Fouad zažil menší šok a bál se, že jsem utekla kvůli němu. Co ale začalo poněkud úsměvně, se rozvinulo v intenzivní a vřelé přátelství.


Víc o něm prozrazovat nebudu, jelikož bych vypustila až moc informací, na které se můžete těšit v mé připravované knize o lásce a bolestných zklamání.

210 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram