Každý příběh musí mít Happy End. Nebo ne?

Juliin dům v italské Veroně. Zde se nachází kancelář Juliiných sekretářek, tedy dobrovolnic, které ročně obdrží až padesát tisíc dopisů z celého světa. Ty vypráví o nekonečném hledání lásky a zlomených srdcích. Juliiny sekretářky na ně odpovídají. Kdo z vás viděl film Dopisy pro Julii, ví, o čem mluvím. Mám tu taky jeden dopis.Drahá Julie,

přijela jsem do Verony, abych našla inspiraci pro svou knihu a dokončila příběh o hledání lásky. Kdy potkám svou osudovou lásku? Jak poznám, že je to ten pravý? Co musím udělat, aby vztah vydržel navěky? Proč se mi dlouhá léta lepí smůla na paty? Jsem si jistá, že dopisů s podobnými otázkami dostáváš spoustu.

Veliká část mého dospělého života se točí okolo partnerských vztahů a hledání osudového muže. Zažila jsem několik příběhů o lásce. Dnes je mi čerstvých třicet let a stále čekám na svůj happy end se svatbou jako ze žurnálu a životem vedle toho pravého. Přemítám, jak jsem bývala naivní, když jsem se dříve domnívala, že všechno dobře dopadne. Jak jsem se tehdy mýlila, ukazuje moje připravovaná kniha o lásce a vztahových peripetiích.Narodila se na svatého Valentýna, dítě lásky přezdívalo se jí. Tak začíná knižní příběh hlavní hrdinky Elly založený na skutečných událostech. Vypráví o mladé ženě s růžovými brýlemi, mnoha ideály a sny. Ella totiž skutečně věří, že každý příběh má happy end. Touží po opravdové lásce, kterou však nenalézá. Ve chvíli, kdy lásku potká, zalekne se jí a začne o vztahu pochybovat. V hlavě se jí odehrává neuvěřitelný zmatek. To je typický a opakující se průběh jejích partnerských vztahů. O šťastném konci tudíž nemůže být ani řeč.

Aby na vše zapomněla a začala úplně od začátku, odjíždí studovat do Německa. Přesněji řečeno spíše utíká před všemi nezdary, zklamáními a bolestí ze vztahů. Co se ale nestane, zamiluje se zde do charismatického kamaráda Maročana. A tak její již tak dost těžká hlava rozjíždí přemýšlení na plné obrátky znovu. Má se vrátit domů za svým českým přítelem? Má zůstat v Německu a prodloužit si studijní pobyt? Žije dvojí život, roztříštěný mezi Prahou a Německem. Ten nový, německý je plný vzrušení, dobrodružství a pozitivní energie.


Zdravotní komplikace ji nakonec přinutí k návratu do Čech. Tak ani ten německý sen o marocké princezně se nedočká svého naplnění. Ella ovšem neztrácí naději a pátrá dál. Do cesty se jí připlete žoviální Němec Felix žijící v Praze. Ella vzpomíná na svůj nápad z minulosti nalézt si za partnera právě Němce. Že by konečně happy end? Vždyť jméno Felix znamená v překladu šťastný. Učiní Ellu právě Felix šťastnou? Vydávají se spolu do Verony, města lásky a Shakespearova dramatu Romeo a Julie.

Nyní píšu tento dopis pro tebe, Julie, a přemýšlím, zda a kdy se dočkám svého happy endu. Zůstávám i nadále tak trochu snílkem a věřím, že šťastné konce existují. Na rozdíl od svého mladšího Já dnes ale vím, že se život neodehrává podle předem naplánované ideální šablony a nedá se předvídat, co se v něm přihodí. Nelze si lásku naplánovat. Lze ale mít oči i srdce otevřené a těšit se, že pravá láska přijde ve správný okamžik.

S láskou Lucie

72 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram