Co mě inspiruje a žene dopředu? Život!

Svou životní pouť si určuje každý z nás. Rozhodujeme, jakým směrem se vydáme nebo jak se vypořádáme s překážkami, které byly před nás postaveny. Dokážete říct, co vás nejvíce pohání a motivuje v cestě za vašimi sny, cíli a lepším Já? Možná jsou to vaši přátelé a blízcí, možná máte dostatek vnitřní motivace vy sami anebo ji sbíráte pomocí knih, kurzů osobního rozvoje, psychoterapie či koučování. Mě nejvíce pohání dopředu život samotný. Jeho možnosti, příležitosti, rozmanitost a různorodost.

Holka, co nejdřív křepčí jako fanynka na zimním stadionu v dresu a volných kapsáčích, neboli chlapecky vypadajících kalhotách s mnoha kapsami, si vzápětí oblékne šaty, obuje lodičky a namísto hokejových pokřiků piluje kroky waltzu, samby anebo valčíku. A ještě si o tom všem mumraji píše do šuplíku, aby ve třiceti založila osobní blog a pracovala na své první knize. Zmíněné tři etapy – hokejová, taneční i psací skutečně ovlivnily a utvořily mou dosavadní životní cestu. Cestu, kterou jsem si sama zvolila a na které bych vůbec nic neměnila. Dovedla mě totiž tam, kde se nyní nacházím. I přes nezdary a pády jsem nyní ženou, kterou baví a inspiruje život.

Možná jste již četli můj článek o Erasmu v Německu. Potkávat a poznávat lidské příběhy mne nesmírně baví a zajímá. Můžeme se od ostatních lidí navzájem učit, inspirovat a motivovat. Pustila se vaše kamarádka do samostudia španělštiny a vy už rok toužíte po zlepšení vašich jazykových schopností? Skvělá šance nechat se inspirovat a přihlásit se do kurzu! Nebo jiný kamarád chodí každý den na hodinovou procházku do přírody a vy si říkáte, že byste mohli strávit podobný pobyt alespoň jednou týdně? S chutí do toho!

Všechno, co nás potká, má svůj smysl. Překonávání překážek nás činí silnějšími a odolnějšími vůči dalším životním peripetiím. Můj pobyt v Německu byl tou nejtěžší životní zkouškou, jakou jsem do té doby absolvovala. Stesk po kamarádech a blízkých ovlivňoval mou náladu velmi negativně. Cítila jsem se cizí v cizím městě. Zároveň mne toto období ale hodně obohatilo, posílilo a posunulo dopředu.


Závěrem chci dodat, že jako lidské bytosti jsme schopni neuvěřitelných věcí, úspěchů, výkonů a činů. Pojďme se navzájem inspirovat a dodat si odvahu do skvělých zítřků. Zasloužíme si to!

111 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram