4 metody, jak se rozhodnout

Mám se přihlásit do online beauty kurzu, nebo ne? Jak mám vyřešit dlouholetý spor s kamarádkou – ozvat se jí, nebo to nechat být? Debata o koupi domu s přítelem mi přerůstá přes hlavu, co s tím? Mám dilema, zda se přihlásit na studium vysoké školy teď, nebo až příští rok. Dosaďte si za výše uvedené otázky ten váš konkrétní problém. Věřím, že máte také někdy pocit, že i kdybyste se rozkrájeli, váš problém prostě nevyřešíte. A co kdybych vám odhalila čtyři způsoby, jak učinit jednodušší i složitější rozhodnutí? Pojďme se na ně spolu podívat.Svěřit se


Pamatuju si, jak jsem volala kamarádce a chtěla se poradit ohledně přihlášky do online kurzu. Nebyla jsem si jistá, zda do kurzu jít, nebo ne. Během jedné minuty jsem jí shrnula, o čem kurz je. Už během této minuty jsem poznala sama na sobě, že do kurzu jít zaručeně chci! Víte, jak? O kurzu jsem básnila natolik, že jsem ihned tušila, že chci být jeho součástí. A kamarádky radu jsem už ani nepotřebovala.


Nechat být


Pokud vaše téma omíláte stále dokola a rozebíráte jej na několika frontách s přáteli, terapeutem a dalšími lidmi, budete dostávat několik různých pohledů na věc. A to vás může znejistět a můžete mít pocit, že máte ze všech těch názorů v hlavě veliký zmatek a nevíte už, jak se dobrat k výsledku. Doporučuji, pokud to situace dovoluje, si od tématu dát pauzu třeba na několik týdnů a vůbec se jím během této doby nezabývat. Prostě říct své hlavě Stop, aby se vyčistila a oddychla si a téma uklidit do šuplíku. To správné řešení pak dost často vyvstane ve vaší mysli samo, ani nebudete vědět jak.


Sepsat si pro a proti


Jednoduchá, ale účinná pomůcka. Pokud se nemůžete pro některou z variant snadno rozhodnout, sepište si na papír výhody a nevýhody jednotlivých možností. Když si své argumenty takto přehledně vizualizujete, snadněji se vám bude rozhodovat.


Zeptat se sám sebe


Ze všeho nejdůležitější je, abyste v jakékoliv situaci pochopili sami sebe a věděli, co doopravdy chcete. Pokud to nyní nevíte, nezoufejte. Zeptejte se v klidu a míru svého nitra, jaká je ta správná odpověď. Položte mu otázku: Co je to, co skutečně chceš? Vaše odpověď nemusí přijít hned. Netlačte na sebe a nechte si čas na rozmyšlenou.


Závěrem vás chci povzbudit: neexistuje správné ani špatné rozhodnutí, hlavní je, že je to „to vaše“, za kterým si dokážete stát. A kdyby vás přece jen pálilo svědomí, litovali jste svého rozhodnutí či jste si ho snad dokonce vyčítali, věřte, že každou chybou se něčemu učíte a díky ní rostete. Držím vám palce a zajímalo by mě, v čem se právě vy nejvíce nedokážete rozhodnout?

87 views0 comments

© 2020 by Lucie Kučerová. Created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
ZANECHTE MI ZPRÁVU

KONTAKT

luc.kucerova@gmail.com

Prague, Czechia

  • Facebook
  • Instagram